HOME
VĚŠTÍRNA PŘEMÝŠLÍ
NABÍDKA SLUŽEB
RUNY A VÝZNAMY
KARTY LENORMAND
LÉČIVÉ KAMENY
MAGIE
CENÍK VÝKLADŮ
KONTAKT
PORADNA ZDARMA
PODPOŘTE VĚŠTÍRNU
PARTNERSKÉ WEBY


Ametyst

Je to kámen čakry temene. Má fialovou barvu. Zajímavostí je, že jeho název znamená v řečtině "neopojný". Staří Řekové věřili v jeho protiomamnou moc. Aristoteles doporučoval ametyst jako zaručeně účinný prostředek proti opilosti, proto byl často nošen jako amulet. Takže už víte, co si vzít s sebou na pařbu.:-)

Pro svoji barvu patří ametyst k nejoblíbenějším kamenům, leč na slunci svoji barevnost postupně ztrácí. Ametyst je považován především za meditativní kámen, je kamenem duchovní čistoty. Podle čaker náleží do nejvyššího centra energie a to do centra temene. Je symbolem proměny, otvírá nám tajemství života, budoucnosti a snů. Podporuje inspiraci, čili je kamenem básníků.

Ametyst se dá využít k očistě. Jak na fyzické úrovni, tak na té duchovní. Jeho léčivá moc se nejlépe uplatní na psychické rovině. Přináší útěchu a zmírnění žalu, brání melancholickým stavům a pomáhá ke klidnému spánku. Ovlivňuje poruchy vzniklé přepětím, stresem a negativními zážitky. Je doporučován proti neurózám, hysterii, halucinaci, při odvykání od alkoholu, drog, léků a při bolestech hlavy. Dále se doporučuje k čištění pleti a to tím způsobem, že vyrážky potíráme ametystovou vodou. Tato voda celkově čistí vnitřně krev a cévy, posiluje slinivku.

ZPĚT NA MENU
Copyright © 2010 Lenka Matiová