HOME
VĚŠTÍRNA PŘEMÝŠLÍ
NABÍDKA SLUŽEB
RUNY A VÝZNAMY
KARTY LENORMAND
LÉČIVÉ KAMENY
MAGIE
CENÍK VÝKLADŮ
KONTAKT
PORADNA ZDARMA
PODPOŘTE VĚŠTÍRNU
PARTNERSKÉ WEBY


Křišťál

Křišťál je po tisíciletí považovaný za kámen s tajemnými magickými schopnostmi. Traduje se, že sloužil k léčení už v Atlantidě. Legendy jej označují za věčně zkamenělou formu ledu vzniklou ze svatých vod. Šamani s jeho pomocí přivolávají déšť. Nálezy takzvaných křišťálových lebek jsou dodnes opředeny záhadou. A křišťálové koule se používaly k věštění (dnes jsou ze skla).

Japonci považují křišťál za symbol dokonalosti, čistoty vesmíru. Buddhismus jej řadí mezi sedm drahocenností. Indiáni jej používají jako pomůcku při určování nemocí a jako prostředek ke komunikaci s duchy. Staří Římané jeho síly využívaly jako lék proti zduření žláz, horečkám a k utišení bolestí.

Já osobně křišťál využívám k nabíjení čehokoliv, přes křišťál kumuluji často energii a nabíjím tak například talismany. Také při bolesti stačí křišťál přiložit na bolavé místo a člověku se brzy uleví. Dá se jím čistit a nabíjet voda, čistit místnost, použití je širokospektrální.

Křišťál doporučuji dávat i v noci pod polštář, čistí se tím sny, chrání naši auru, zabraňuje průtoku špatných sil.

Léčba křišťálem

Nejlepší k tomuto účelu je křišťál ve formě krystalu (viz obrázek), uchopíme ho mezi ukazovák a palec, špicí míříme na postižené místo a tímto způsobem zlepšujeme průtok energie a urychlujeme léčení. Nejúčinnější bývá při tišení bolestí, spálenin, horeček, při léčbě štítné žlázy, očních problémech a já ho mám ověřený i na odstranění cyst. Při průjmu či žaludeční nevolnosti se doporučuje užívat po doušcích voda, ve které byl delší dobu křišťál ponořen. Samozřejmě doporučuji zároveň s těmito problémy navštívit lékaře.

Meditace s křišťálem

Uvádí se, že nejlepší k meditacím je sedmihranný krystal a otáčíme ho směrem špicí nahoru. Můžeme tím dojít i k získání potřebných informací "zhůry" vnitřního prozáření. Dále můžeme krystal přiložit k centru třetího oka (mezi očima).

Křišťál a runy

Křišťál nebo jakýkoliv jiný kámen můžeme využít k posílení nějakého přání tím, že na něj namalujeme vhodnou runu nebo skupinu run.

Očista a nabíjení křišťálů

Křišťál čistíme buď v suché mořské soli nebo v jejím roztoku. Poté nabíjíme na slunci, kde získá potřebnou sílu či ho můžeme nabít mentálně (představujeme si tok energie z vesmíru, který proudí do krystalu). Po každém použití křišťál očistíme proudem vody. Jednou za čas ho znovu ponoříme do solného roztoku.

ZPĚT NA MENU
Copyright © 2010 Lenka Matiová