HOME
VĚŠTÍRNA PŘEMÝŠLÍ
NABÍDKA SLUŽEB
RUNY A VÝZNAMY
KARTY LENORMAND
LÉČIVÉ KAMENY
MAGIE
CENÍK VÝKLADŮ
KONTAKT
PORADNA ZDARMA
PODPOŘTE VĚŠTÍRNU
PARTNERSKÉ WEBY


Obsidián

Nejvíce je ceněn obsidián černý, často je k dostání obsidián sněhovločkový. U indiánských kmenů byl uctíván jako kultovní předmět a věřilo se, že prohlubuje vnitřní a fyzické schopnosti a zrakovou bystrost. Obsidián je kamenem podvědomí, které i čistí. Očista může být ale tak mohutná, že se zároveň doporučuje přibrat na pomoc i křišťál. Obsidián se při této očistné proceduře klade do centra kořene a křišťál směrem k němu špicí do centra temene.

Černý obsidián je velmi silný a nebezpečný, není dobré ho používat často. V některých případech může svádět k černé magii. Naopak nás může velmi ochránit před útoky černé magie. Obsidián se vloží do oblasti třetího oka a můžeme vystopovat příčinu útoku temných sil či útočníka. Obklopíme-li obsidián křišťály, vynese vše z hloubky naší duše napovrch a my to můžeme zpracovat.

Sněhovločkový obsidián není tak silný a prudký. Dodává sílu odolávat nepřízním života a těm, co se vzdalují od reality napomůže získat zpět zem pod nohama. Černá barva obsidiánu symbolizuje totiž energii Země, bělavé skvrny symbolizují duchovní světlo.

ZPĚT NA MENU
Copyright © 2010 Lenka Matiová