HOME
VĚŠTÍRNA PŘEMÝŠLÍ
NABÍDKA SLUŽEB
RUNY A VÝZNAMY
KARTY LENORMAND
LÉČIVÉ KAMENY
MAGIE
CENÍK VÝKLADŮ
KONTAKT
PORADNA ZDARMA
PODPOŘTE VĚŠTÍRNU
PARTNERSKÉ WEBY


Vltavín

Vltavíny patří mezi záhadné kameny. Je jich poměrně málo a jak jejich název napovídá, k nalezení jsou jen u nás.

Oficiální teorie jejich vzniku je, že vznikly za obrovských teplot a tlaků při dopadu meteoritu na Zemi před zhruba 14 ti miliony lety. Neoficiální teorie burcuje záhadology a esoteriky k hlubšímu průzkumu. Dříve lidé vltavínům říkali zkamenělé žáby či vodníkovy slzy nebo ďáblova lejna a byla jim odjakživa přisuzována čarodějná moc.

Světovou slávu vltavínům přinesla především královna Alžběta II., které švýcarská vláda darovala šperk s vltavínem. Další slavná osobnost, která vltavín proslavila, byl Winston Churchill, údajně nosil vltavín v kapse. A nesmíme zapomenout na samotného Dalajlámu a Richarda Gera, kteří si v televizním přenosu potřásli rukama s náramky z drahokamů a vltavínů.

Vltavínu je kromě magické moci přisuzována léčebná a harmonizační schopnost. Odstraňuje únavu, dodává energii, chrání proti nemocem a zvyšuje imunitu. Je s oblibou využívaný k meditacím. Tento kámen není rád sám, v přítomnosti člověka ožívá, odvádí negativní energii z těla a v jeho nepřítomnosti vychládá. Kámen nás napojuje na vyšší vibrace, zprostředkovává informace, využívá se při věštění. Speciálně vltavín byl zkoumán i v NASA. Asi proto, že k nám spadl doslova z kosmu.

ZPĚT NA MENU
Copyright © 2010 Lenka Matiová